Letní tábor Výfuku 2015

V pořadí již čtvrtý výfučí tábor se konal od 2. do 14. srpna ve skautské základně v Desné v Jizerských horách. Ani letos nechyběla nádherná příroda, kopa her, bezva lidí a v neposlední řadě fyzika.

Účastníci

Kateřina Bartošová, Jiří Blaha, Marek Božoň, Lubor Čech, Jindřich Dušek, Robert Gemrot, Vladimír Chudý, Kryštof Janda, Vojtěch Ježek, Adam Kolomazník, Filip Kovářík, Lucie Kundratová, Martin Kysela, Ondřej Macháč, Viktor Materna, Josef Minařík, Kateřina Rosická, Pavla Rudolfová, Jakub Smolka, Filip Temiak, Ladislav Trnka, Eva Vochozková

Organizátoři

Jakub Bahyl, Veronika Dočkalová, Tomáš Kremel, Petr Pecha, Aleš Podolník, Jakub Sláma, Katka Stodolová, Petr Šimůnek, Karolína Šromeková, Petra Štefaníková, Radka Štefaníková, Patrik Švančara

Legenda

Tento rok jsme se na našem tradičním táboře všichni proměnili na dobrodruhy, cestovatele napříč naší Galaxií. Po zkáze naší domovské planety, která musela chtě nechtě ustoupit plánované stavbě hyperprostorové galaktické dálnice jsme se rozutekli po všech vesmírných stranách a hledali nový smysl naší existence – objevovali doposud nepoznané.

Tento smysl jsme nalezli v sepsání nového Stopařova průvodce po Galaxii, což vedlo k soupeření v jeho sepisování mezi několika přeživšími skupinami ze Země. Začíná závod, ve kterém se snaží skupiny stopařů sehnat si svou vlastní loď a spolu s ní procestovat co největší kus okolního vesmíru. Obsazují planety, bojují s domorodci a pokračují ve svém plánu. Bohužel při jejich putování se stalo, že jednou nalezli dokovací plošinu prázdnou. Museli tedy svá plavidla opět najít.

Po nalezení opět pokračují v objevných cestách. Poznávají druhy vlídné i extrémně nevlídné, Vogony byste například opravdu potkat nechtěli. Cestují prostorem i časem, podívají se na zánik vesmíru ve velmi luxusní restauraci „Na konci vesmíru“, dostanou se na pravěkou Zemi a dokonce uvidí i stavbu Země 2.0, nové planety vybudované rasou stavitelů Magratheanů.

Ale to už se dozvídají z Mamutího nakladatelství v Betě Malé medvědice, že se blíží uzávěrka na sepsání Průvodce. Začíná závod s časem, kdy musí dostat svůj výtisk na tuto planetu. Musí se doslova probojovat hordou nepříjemných byrokratů, aby mohli svoji veleknihu ukázat světu.

Jako poslední komplikace se ukáže rasa zákeřných orgů, kteří všechny knihy aspirující na nové Stopařovy průvodce po Galaxii ukradnou. Naštěstí si stopaři už nehodlají tuto strastiplnou cestu takto neslavně ukončit, orgy doženou a vezmou si, co jim právem náleží.

Touto velkolepou stíhací hrou skončil i náš v pořadí čtvrtý tábor. Po třinácti dnech strávených v Jizerských horách nám všem nezbylo, než se vrátit zpět na naši stále existující planetu, do našich domovů.

Podívejte se na fotky.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací