Kdo jsme aneb krátká historie Výfuku

Vznik Výfuku se datuje do nedávné minulosti, a to konkrétně do roku 2011. Tehdy se na popud praotce Výfuku Aleše Podolníka, organizátora FYKOSu, 1) zrodil fyzikální korespondenční seminář pro základní školy a byl pojmenován Výfuk. Výfuk byl součástí FYKOSu do konce roku 2013, poté začal fungovat jako samostatný korespondenční seminář.

Prvním vůdcem Výfuku se stal Marek Nečada v $\pm1.$ ročníku. V tomto ročníku se také uskutečnil i první letní tábor.

Následoval druhý ročník. Tehdy svou premiéru zažilo setkání řešitelů, které probíhalo v Praze, a ihned bylo jasné, že tato akce má svou budoucnost. Za autora myšlenky uspořádat setkání se pokladá Lada Peksová. Na konci tohoto ročníku vyšla také první ročenka Výfuku. 2)

Současnost

V současnosti je Výfuk samostatný korespondenční seminář Matfyzu, který spadá pod Katedru didaktiky fyziky. Během školního roku kromě šesti sérií semináře organizátoři připravují i podzimní a jarní setkání, letní tábor a Náboj junior.

1) FYKOS (Fyzikální korespondenčná seminář) je v podstatě stejná soutěž jako Výfuk, jen je určena žákům středních škol.
2) Ročenka je stále k dostání zdarma – máte-li o ročenku zájem, kontaktujete nás na našem e-mailu a my vám ji zašleme poštou.
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Anketa

Termíny

Termín 6. série:


Ostatní termíny naleznete zde.

Fotogalerie

Jsme na Facebooku!

E-mail

Korespondenční adresa

Korespondenční seminář Výfuk
Matematicko-fyzikální fakulta UK
V Holešovičkách 2
180 00 Praha 8

© VÝFUK - korespondenční seminář MFF UK
webmaster: vyfuk-web@vyfuk.mff.cuni.cz

Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed