Jarní setkání řešitelů 2013, Praha

Podívejte se na fotky

Jarní setkání se uskutečnilo ve dnech 26. – 28. 4. 2013 v Praze.

Účastníci

Jáchym Bártík, Matěj Coufal, Tomáš Dvořák, Petra Fridrichová, Jaroslav Janoš, Petr Martinek, Matěj Mezera, David Surma, Václav Šídlo, Petr Šimůnek, Ondřej Šrámek.

Organizátoři

Michal Červeňák, Tomáš Kremel, Tereza Mašková, Marek Nečada, Petr Pecha, Marek Scholz, Radka Štefaníková, Patrik Švančara,

O setkání

Jarní setkání se uskutečnilo ve dnech 26. – 28. 4. 2013 v Praze.

Po krátkém seznámení jsme se přesunuli do budov Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Zde nám Ing. Vojtěch Svoboda, CSc. předvedl jeden z nejstarších tokamaků vůbec, pojmenovaný GOLEM. Po velmi pečlivém výkladu jsme se dočkali i plazmového zážehu, který byl symbolicky pojmenován Výfuk.

V sobotu jsme pokračovali v rychlém tempu, a to přednáškami. V prvním bloku nám Marek Nečada přiblížil taje kvantové fyziky. Souběžně s ním nám pak Radka vysvětlila pohyb hmotného bodu. Ve druhém bloku nám Tomáš představil goniometrické funkce sinus a kosinus, zatím co Mišo přednášel o dynamice.

Poté se naše skupina rozdělila na dvě části. Ta větší vyrazila do Království železnic, největšího modelového kolejiště v České republice. Druhá skupina absolvovala krátkou, ale za to záživnou prohlídku historického jádra města s fyzikální a astronomickou tématikou.

Následně jsme se všichni sešli v areálu MFF v Troji, kde nám Mgr. Daniel Duda předvedl fantastické pokusy s tekutým dusíkem a supravodiči. Svou show ukončil výrobou zmrzliny, kde ruku k dílu přiložili i někteří účastníci.

Zbytek večera jsme věnovali hře na kytaru a hraní deskových her. Čaj jsme pili z nově představených Výfučích hrnečků. Pár účastníků vyměnilo spánek za hraní hry „lodě“.

V neděli dopoledne jsme si zahráli ekonomickou hru, která byla řízena softwarem od Petra. Hrálo se o skvělou cenu – zbrusu nová trička Výfuku! Po odehrání hry pak zbýval čas pouze na úklid, dobalení se a odjezd z Prahy.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací