Výfuk wallpaper
fksdownloader: server error: Unauthorized
fksdownloader: Couldn't download fresh version of export with QID 'web.participant'.
fksdownloader: Couldn't download fresh version of export with QID 'web.participant'.

Jarní setkání řešitelů 2013, Praha

Podívejte se na fotky

Jarní setkání se uskutečnilo ve dnech 26. – 28. 4. 2013 v Praze.

Účastníci

Chybí data.

Organizátoři

Michal Červeňák, Tomáš Kremel, Tereza Mašková, Marek Nečada, Petr Pecha, Marek Scholz, Radka Štefaníková, Patrik Švančara,

O setkání

Jarní setkání se uskutečnilo ve dnech 26. – 28. 4. 2013 v Praze.

Po krátkém seznámení jsme se přesunuli do budov Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Zde nám Ing. Vojtěch Svoboda, CSc. předvedl jeden z nejstarších tokamaků vůbec, pojmenovaný GOLEM. Po velmi pečlivém výkladu jsme se dočkali i plazmového zážehu, který byl symbolicky pojmenován Výfuk.

V sobotu jsme pokračovali v rychlém tempu, a to přednáškami. V prvním bloku nám Marek Nečada přiblížil taje kvantové fyziky. Souběžně s ním nám pak Radka vysvětlila pohyb hmotného bodu. Ve druhém bloku nám Tomáš představil goniometrické funkce sinus a kosinus, zatím co Mišo přednášel o dynamice.

Poté se naše skupina rozdělila na dvě části. Ta větší vyrazila do Království železnic, největšího modelového kolejiště v České republice. Druhá skupina absolvovala krátkou, ale za to záživnou prohlídku historického jádra města s fyzikální a astronomickou tématikou.

Následně jsme se všichni sešli v areálu MFF v Troji, kde nám Mgr. Daniel Duda předvedl fantastické pokusy s tekutým dusíkem a supravodiči. Svou show ukončil výrobou zmrzliny, kde ruku k dílu přiložili i někteří účastníci.

Zbytek večera jsme věnovali hře na kytaru a hraní deskových her. Čaj jsme pili z nově představených Výfučích hrnečků. Pár účastníků vyměnilo spánek za hraní hry „lodě“.

V neděli dopoledne jsme si zahráli ekonomickou hru, která byla řízena softwarem od Petra. Hrálo se o skvělou cenu – zbrusu nová trička Výfuku! Po odehrání hry pak zbýval čas pouze na úklid, dobalení se a odjezd z Prahy.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací