Výfuk wallpaper
fksdownloader: server error: Unauthorized
fksdownloader: Couldn't download fresh version of export with QID 'web.participant'.

Jarní setkání řešitelů 2015, Brno

Podívejte se na fotky

Jarní setkání se uskutečnilo v Brně ve dnech 17. - 19. 4. 2015 ve skautském domě.

Účastníci

Chybí data.

Organizátoři

Jakub Bahyl, Veronika Brumovská, Petra Fridrichová, Tomáš Kremel, Patrik Švančara, Kateřina Volková,

O setkání

Jarní setkání se uskutečnilo v Brně ve dnech 17. - 19. 4. 2015 ve skautském domě.

Po večeři a krátkých seznamovacích hrách jsme se vydali na Ústav přístrojové techniky Akademie věd České republiky, kde pro nás měli připravený bohatý program. Seznámili jsme s optickou mikromanipulací, žasli nad přístrojem pro laserové svařování, pronikli do tajů elektronové litografie a mnoho dalšího. Nadšení z exkurze jsme se vrátili do skautského domu, kde jsme ještě na chvíli vytáhli kytaru a zazpívali si na dobrou noc.

Na sobotní dopoledne si pro nás organizátoři připravili dva bloky přednášek, na kterých jsme měli možnost dozvědět se mnoho nového z fyziky i matematiky. Odpoledne jsme se vydali na hrad Špilberk, kde byla zahájena první odpolední hra. Naším úkolem bylo nalézt v centru Brna indicie, které nám umožnili vyřešit šifry, jejichž tajenka skrývala důležité informace o schovaném pokladu. A protože byli všichni moc šikovní, poklad se svých nálezců brzy dočkal. Druhou část odpoledne jsme strávili v parku Lužánky, kde jsme se snažili vypěstovat co nejvíce ovoce a zeleniny. Ovšem nakonec jsme zjistili, že je mnohem výnosnější nevyužívat pole k pěstování plodin, ale ke stavění solárních elektráren. Po večeři jsme se zabavili pokusy s tekutým dusíkem, dokonce jsme si pomocí něj připravili výbornou domácí zmrzlinu. Poté jsme již měli volný večer, který jsme využili k hraní deskových her, skládání autíčka, jehož pohonem je kuchyňská sůl, a pro nadšené zájemce byla také narychlo připravena večerní přednáška.

V neděli jsme se už jen zabalili a vyrazili do brněnského Science centra Vida!, kde jsme měli možnost si vyzkoušet a osahat mnoho zajímavých exponátů. Čas nám zde utekl jako voda, a tak nám nezbývalo nic jiného, než se přesunout zpět na nádraží, kde jsme se již museli rozloučit.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací