Jarní setkání řešitelů 2018, České Budějovice

Podívejte se na fotky

Jarní setkání Výfuku proběhlo v Českých Budějovicích ve dnech 27. dubna až 29. dubna 2018. Ubytování jsme měli zařízené v Gymnáziu Jírovcova.

Účastníci

Jiří Antoňů, Anežka Čechová, Eva Feldbabelová, Martin Haikl, Pavel Jandejsek, Martin Kysela, Veronika Nečadová, Aleš Opl, Aleš Manuel Papáček, Luboš Petráň, Kryštof Pravda, Pavel Provazník, Alexandra Rosenbergová, Martin Švanda, Johana Vaníčková.

Organizátoři

Tereza Bouberlová, Marek Božoň, Simona Fišerová, Petra Hrubcová, Daniel Slezák, Pavla Trembulaková,

O setkání

Jarní setkání Výfuku proběhlo v Českých Budějovicích ve dnech 27. dubna až 29. dubna 2018. Ubytování jsme měli zařízené v Gymnáziu Jírovcova.

V pátek jsme program odstartovali seznamovacími hrami od Marka. Následně jsme ve trojčlenné štafetě kreslili všemožné obrázky vyvěšené po škole. V sobotu ráno měla Pavla přednášku o optice, na kterou následně navazovala exkurze na Jihočeské univerzitě. Podívali jsme se tam na opravdu výkonné lasery, měření rychlosti světla a dozvěděli jsme se o vlivu tvaru molekul na výslednou barvu sloučeniny. Po obědě na nás čekala odpolední hra. Šli jsme po stopách zakladatele města Přemysla Otakara II. Šifrovačku připravily Simča, Pavla a Terka a jako poklad byla Výfučí trička. Po návratu na gymnázium jsme si zahráli jeden set ringa na školním hřišti. Po večeři jsme se vydali na hvězdárnu a pozorovali měsíc a učili se o orientaci na jarní obloze. V neděli ráno jsme měli další 2 kola přednášek: na výběr byla trigonometrie, kvadratické rovnice, struktura periodické soustavy prvků, součástky elektrického obvodu, podobnost trojúhelníků a fyzika elementárních částic. Na závěr zbývalo si už jen zabalit, uklidit školu a vydat se na cestu domů.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací