Výfuk wallpaper
fksdownloader: server error: Unauthorized
fksdownloader: Couldn't download fresh version of export with QID 'web.participant'.

Podzimní setkání řešitelů 2012, Praha

Podívejte se na fotky

Premiérové setkání řešitelů se uskutečnilo ve dnech 7. – 9. 12. 2012 v Praze.

Účastníci

Chybí data.

Organizátoři

Lukáš Fusek, Marek Nečada, Alžběta Nečadová, Petr Pecha, Patrik Švančara, Tereza Uhlířová, Tomáš Zadražil,

O setkání

Premiérové setkání řešitelů se uskutečnilo ve dnech 7. – 9. 12. 2012 v Praze. O víkendu jsme toho stihli celkem dost: nejdříve jsme se mezi sebou seznámili. Pak jsme strávili příjemný večer (a dlouhou noc) s deskovkami.

Ráno následovaly dva bloky přednášek. Petr odpřednášel zapojování polovodičové diody, Lukáš nám vysvětlil řešení soustav rovnic.

Ve druhém bloku Paťo představil různé zajímavosti o lidském mozku a Tomáš Zadražil přednášel o analytické geometrii.

Odpoledne nás čekala velká venkovní hra nazvaná „muzeum“. Úkolem bylo běhat po stanovištích, na nichž jsme získávali papírky se jmény známých osobností. Jména jsme pak museli spojovat s papírky, na kterých byly popisky, čím se tito lidé proslavili. Po hře jsme se přesunuli na Petřín do Štefánikovy hvězdárny a tam zhlédli film o planetárních obrech Jupiterova typu. Pak jsme měli příležitost tyto planety i naživo pozorovat místními dalekohledy.

V neděli dopoledne jsme navštívili Národní technické muzeum v Praze, kde byly mj. vystaveny obří modely továren nebo funkční tiskařská zařízení. Nakonec jsme se v poledne rozloučili a slíbili si účast na dalším setkání na jaře.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací