Podzimní setkání řešitelů 2012, Praha

Podívejte se na fotky

Premiérové setkání řešitelů se uskutečnilo ve dnech 7. – 9. 12. 2012 v Praze.

Účastníci

Jáchym Bártík, Vít Beran, Matěj Coufal, Viktorie Grussmannová, Jan Holásek, Jaroslav Janoš, Matěj Mezera, Jan Preiss, Klára Svobodová, Václav Šídlo, Adam Šišpera, Gabriela Šmejkalová, Martin Štyks, Zuzana Viceníková, Silvie Zbořilová.

Organizátoři

Lukáš Fusek, Marek Nečada, Alžběta Nečadová, Petr Pecha, Patrik Švančara, Tereza Uhlířová, Tomáš Zadražil,

O setkání

Premiérové setkání řešitelů se uskutečnilo ve dnech 7. – 9. 12. 2012 v Praze. O víkendu jsme toho stihli celkem dost: nejdříve jsme se mezi sebou seznámili. Pak jsme strávili příjemný večer (a dlouhou noc) s deskovkami.

Ráno následovaly dva bloky přednášek. Petr odpřednášel zapojování polovodičové diody, Lukáš nám vysvětlil řešení soustav rovnic.

Ve druhém bloku Paťo představil různé zajímavosti o lidském mozku a Tomáš Zadražil přednášel o analytické geometrii.

Odpoledne nás čekala velká venkovní hra nazvaná „muzeum“. Úkolem bylo běhat po stanovištích, na nichž jsme získávali papírky se jmény známých osobností. Jména jsme pak museli spojovat s papírky, na kterých byly popisky, čím se tito lidé proslavili. Po hře jsme se přesunuli na Petřín do Štefánikovy hvězdárny a tam zhlédli film o planetárních obrech Jupiterova typu. Pak jsme měli příležitost tyto planety i naživo pozorovat místními dalekohledy.

V neděli dopoledne jsme navštívili Národní technické muzeum v Praze, kde byly mj. vystaveny obří modely továren nebo funkční tiskařská zařízení. Nakonec jsme se v poledne rozloučili a slíbili si účast na dalším setkání na jaře.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Vítej ve Výfučím!

Zdravíme tě, poutníku! Jak si jistě všimneš, oblékli jsme náš web do nového kabátu. Dali jsme mu svěží design, zjednodušili hlavní menu a připravili spoustu dalších překvapení!

Pokud se ti na webu cokoliv nelíbí, nezdá, nebo ti připadá, že tu něco důležitého chybí, neváhej nás kontaktovat pomocí e-mailu, který nalezneš dole na stránce. Rádi si tvůj názor přečteme, a pokusíme se ti vyhovět.

Tak na co ještě čekáš? Vzhůru na průzkum!