Podzimní setkání řešitelů 2013, Praha

Podívejte se na fotky

Setkání se uskutečnilo v Praze ve dnech 6. – 8. 12. 2013.

Účastníci

Alžběta Andrýsková, Jáchym Bártík, Vít Beran, Jan Bubeníček, Matěj Coufal, Jindřich Dušek, Luboš Gardoň, Vít Gardoň, Ondřej Knopp, Martin Kodada, Adam Kolomazník, Tomáš Kubíček, Lucie Kundratová, Michal Matoulek, Matěj Mezera, David Němec, Jan Prokop, Kateřina Rosická, Petr Šimůnek, Petra Štefaníková, Vojtěch Titěra, Jan Trejbal, Veronika Venclová, Kateřina Volková.

Organizátoři

Jakub Bahyl, Michal Červeňák, Veronika Dočkalová, Lukáš Fusek, Andrea Kolínská, Tomáš Kremel, Tereza Mašková, Petr Pecha, Patrik Švančara, Tereza Uhlířová,

O setkání

Setkání se uskutečnilo v Praze ve dnech 6. – 8. 12. 2013. Na pátečním programu prozatím nejpočetnějšího setkání byli zoznamovačky, hraní deskovek a zpívaní písniček z posledního letního táboru za doporvodu kytary. Ikdyž se nám nechtělo spát, musli jsme si odpočinout, protože v neděli toho bylo naplánovaného opravdu hodně.

Hned ráno jsme se přesunuli do prostor MFF UK v Troji, kde nám nový vedoucí Výfuku doc. RNDr. Zdeněk Drozd, Ph.D. předvedl svou proslulou exprimentální show. Po obědě na Žižkově se celé osadenství setkání přesunulo do centra města, na Václavské náměstí, kde byli účastníkům vysvětleny pravidla velké městské hry. Cílem hry bylo navštívit různé zajímavé místa (Pražský hrad, Národní technická knihovna, Náměstí Jiřího z Poděbrad apod.), kde byly připraveny šifry a hádanky. Vyhrával tým, který se jako první dostavil na tajné místo, na které hádanky odkazovaly.

Večerní program byl víceméně volný, no pro zájemce si Paťo připravil přednášku o grafech ve fyzice, Verča vysvětlila, co jsou to komplexní čísla a jak se s nimi zaobchází, a nakonec Tom vyprávěl o kvadratické funkci.

Program setkání pokračoval intenzivně i v neděli – již v 8 hodin ráno jsme se začali přesouvat doslova na druhý konec Prahy, abychom stihli domluvenou exkurzi na mezinárodním Letišti Václava Havla. Po krátkém úvodu do historie letectva na bývalé Ruzyni jsme přešli bezpečnostní kontrolou a v autobusu jsme se přesouvali po areálu letiště. Po přehlídce prostoru na nástup cestujících do letadel jsme se také podívali na starty a přistání letadel a nakoukli jsme i do hasičské zbrojnice.

Poté nezůstavalo nic jiného, než zamířit na pražské hlavní nádraží, rozloučit se a těšit se (kromě Vánoc) na další setkání.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací

Vítej ve Výfučím!

Zdravíme tě, poutníku! Jak si jistě všimneš, oblékli jsme náš web do nového kabátu. Dali jsme mu svěží design, zjednodušili hlavní menu a připravili spoustu dalších překvapení!

Pokud se ti na webu cokoliv nelíbí, nezdá, nebo ti připadá, že tu něco důležitého chybí, neváhej nás kontaktovat pomocí e-mailu, který nalezneš dole na stránce. Rádi si tvůj názor přečteme, a pokusíme se ti vyhovět.

Tak na co ještě čekáš? Vzhůru na průzkum!