Podzimní setkání řešitelů 2018, Praha

Podívejte se na fotky

Podzimní setkání Výfuku proběhlo opět v Praze ve dnech 7. prosince až 9. prosince 2018. Ubytování bylo již tradičně v Gymnáziu Nad Alejí.

Účastníci

Jiří Antoňů, Sára Byšková, Anežka Čechová, Eva Feldbabelová, Martin Haikl, Marie Hebertová, Anna Hronová, Adam J. Jerhot, Jiří Kohl, Adam Krška, Martin Kysela, Lukáš Linhart, Aleš Opl, Aleš Manuel Papáček, Tereza Preclíková, Pavel Provazník, Daniel Rýpar, Pavel Šimůnek, Martin Švanda, Tomáš Veselý.

Organizátoři

Alžběta Andrýsková, Martina Daňková, Jindřich Dušek, Petra Fridrichová, Patrik Kašpárek, Viktor Materna, Kateřina Rosická, Marco Souza de Joode, Pavla Trembulaková,

Materiály:

Článek o akci:

Podzimní setkání se uskutečnilo o víkendu 7.–9. prosince v Praze a již tradičně jsme byli ubytováni na Gymnáziu Nad Alejí.

Celé setkání jsme zahájili společnou večeří a seznamovacími hrami. Po večeři a seznamovačkách následoval volný večer, který jsme věnovali hrám a odpočinku.

V sobotu ráno nás čekal brzký budíček a odjezd na Matfyz do Tróje, kde si mohly děti v rámci prvního bloku přednášek vybrat z optiky, kalorimetrie či funkcí. Po svačině jsme si všichni s nadšením vyslechli přednášku o nízkých teplotách spojenou s ukázkou řady experimentů. Jelikož už nám z toho mrazu vyhládlo, zamířili jsme do nedaleké restaurace na oběd. Plni sil jsme se poté vydali obdivovat krásy Prahy během velké odpolední hry. Motivováni vidinou zisku bodů do hodnocení hry jsme vystřídali mnoho dopravních prostředků, nechali se zvěčnit v póze mnoha pražských soch a sousoší, přešli a podjeli Vltavu za pískání Vltavy a vyzvedli si svačinu u Hladové zdi. Mnohahodinové bloudění Prahou jsme zakončili v Národní technické knihově, odkud jsme se přesunuli do nedalekého hotelu na večeři. Po jídle následoval odjezd zpět na gymnázium, kde si naše uchozené nohy mohly odpočinout u druhého bloku přednášek – tentokrát na témata linearizace, astrofyzika, soustava SI či programování. Ještě před spaním jsme se snažili vyřešit záhadu zmizelého prstenu během detektivní hry.

V neděli ráno jsme zamířili na Letiště Václava Havla, kde pro nás byla připravena velmi zajímavá exkurze. Během jízdy autobusem po letištní ploše jsme si mohli stroje prohlédnout opravdu z blízka a nechyběla ani návštěva základny letištních hasičů. Na letišti jsme naše setkání i zakončili a rozjeli se zpět domů vstřebat všechny zážitky a pořádně se po náročném víkendu dospat.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací