Podzimní setkání řešitelů 2019, Praha

Podívejte se na fotky

Podzimní setkání Výfuku proběhlo tradičně v Praze ve dnech 1. až 3. listopadu 2019. Ubytování bylo na Gymnáziu Nad Alejí.

Účastníci

Anežka Čechová, Tadeáš Čermák, Rebeka Heřmanová, Filip Hošek, Adam J. Jerhot, Oliver Kodyš, Antonie Kynčlová, Františka Kynčlová, Martin Kysela, Lukáš Linhart, Richard Materna, Kristián Matúš, Denisa Mazáčová, Tomáš Patsch, Pavel Provazník, Jan Souchop, Klára Souza de Joode, Bartoloměj Vaníček, Václav Verner, Gabriela Volková.

Organizátoři

Martina Daňková, Robert Gemrot, Patrik Kašpárek, Karolína Letochová, Viktor Materna, Aleš Opl, Kateřina Rosická, Marco Souza de Joode, Kateřina Volková,

Materiály:

Článek o akci

Celé setkání jsme zahájili společnou večeří a seznamovacími hrami. Po večeři a seznamovačkách následoval volný večer, který jsme věnovali hrám a odpočinku. V sobotu jsme se vydali na Matfyz, kde si během návštěvy interaktivní fyzikální laboratoře vyzkoušeli mnoho experimentů.

Hlavní hrou tohoto podzimního setkání byla fotocesta složená ze zajímavých pražských míst. Účastníci byli rozděleni do týmů a museli oběhnout co nejvíce památek na fotkách. Řešitelé tak museli spolupracovat a vymyslet co nejlepší strategii, ti mimopražští navíc měli možnost poznat krásná zákoutí našeho hlavního města.

Všichni jsme také v rámci exkurze navštívili starou čističku odpadních vod, kde jsme se seznámili se zajímavými fyzikálními principy čištění vody z minulého století. Po příchodu na ubytování (jako obvykle jsme přespávali v Gymnáziu nad Alejí) na řešitele čekaly přednášky. Ty se tento rok dotýkaly témat jako hydrodynamika, deformace, matice, ale i prezenční dovednosti nebo diferenciální rovnice.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací