Letní tábor Výfuku 2012, Chaloupky

Podívejte se na fotky

Historicky první tábor Výfuku proběhl v Chaloupkách ve dnech 29. června až 8. července 2012.

Na táboře se účastníci setkali s ostatními řešiteli Výfuku, užili si spoustu her a kromě toho absolvovali odborný program, kde se přiučili mnohému z fyziky, matematiky a dalších oborů formou přednášek a zábavných pokusů. Taktéž zde byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku korespondenční soutěže.

Účastníci

Jáchym Bártík, Matěj Coufal, Simona Fišerová, Jan Holásek, Matěj Holý, Matěj Hrabal, Lucie Hronová, Roman Chasák, Jaroslav Janoš, Tereza Kislingerová, Zuzana Matůšová, Matěj Mezera, Zdeněk Nekula, Marek Otýpka, Jan Preiss, Klára Stefanová, Filip Šmejkal, Gabriela Šmejkalová, Martin Štyks, Zuzana Viceníková.

Organizátoři

Tomáš Havelka, Tereza Mašková, Marek Nečada, Alžběta Nečadová, Radim Pechal, Petr Pecha, Lada Peksová, Aleš Podolník, Marek Scholz, Tereza Zábojníková,

Legenda

Na naši Zemi se řítil meteorit, proto jsme povolali 25 řešitelů, aby nám v našem projektu „Nová civilizace“ pomohli zachránit Zemi. Díky velké finanční náročnosti bylo možné postavit jen 3 záchranné lodě. Na lodi vše organizoval palubní počítač Holy (naše známá strojová Eliška) s inteligencí jako 2000 učitelů tělocviku. Byl společný pro všechny tři lodě. Po 3denní cestě jim Holy a sdělila, že se nachází několik set světelných let od planety Země, jež musela být z důvodu ohrožení asteroidem evakuována. Asteroid však zemi minul a bylo načase zahájit návrat na Zemi. Problém bylo, že došlo Stygium, palivo na hyperpohon, umožňující nadsvětelnou rychlost. Bylo třeba ho na okolních planetách sehnat. Holy je provázel jednotlivými hvězdnými systémy, navštívili jsme Arrakis-pouštní planetu dunu, několik epizod červeného trpaslíka. Tábor končil nalezením Stygia a návratem na Zemi, kde nikdo o ohrožení nic netušil.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací