Letní tábor Výfuku 2014, Dobrá voda

Podívejte se na fotky

Tentokrát ve dnech 20. července až 1. srpna zamířili účastníci do junácké základny Dobrá Voda (nedaleko města Třebíč) a užívali si bohatého programu třetího táboru Výfuku.

Účastníci

Kateřina Bartošová, Vít Beran, Jiří Blaha, Marek Božoň, Marek Dořák, Jindřich Dušek, Šimon Fouček, Martin Hejl, Ondřej Knopp, Adam Kolomazník, Martin Komínek, Lukáš Kristek, Ondřej Macháč, David Mareček, Michal Matoulek, Josef Minařík, Ladislav Nagy, David Němec, Borek Požár, Kateřina Rosická, Dominik Starý, Jan Trejbal, Pavla Trembulaková, David Vagner, Jiří Vala, Veronika Venclová.

Organizátoři

Jakub Bahyl, Veronika Brumovská, Michal Červeňák, Lukáš Fusek, Andrea Kolínská, Tomáš Kremel, Tereza Mašková, Petr Pecha, Lada Peksová, Karolína Šromeková, Radka Štefaníková, Patrik Švančara, Tereza Uhlířová,

Legenda

Athény, kulturní i správní centrum mocného Řecka, padlo. Bohové, zděšeni touto nečekanou situací, vybrali pět měst a poctili je možností zúčastnit se boje o toto výsadní postavení. Občané Korinthu, Miléthu, Sparty, Thessalonik a Théb se snažili ze svých drobných osad vybudovat město, jež by snad mohlo dosahovat velkoleposti Athén, a dokázat bohům, že právě oni jsou hodni stát se následovníky Athéňanů. Cesta ke slávě však nebyla vůbec snadná a soupeření polis mezi sebou bylo velmi tvrdé.

Občané jednotlivých měst opatrně naslouchali, co si bohové nahoře na Olympu šeptají, aby poté dokázali nejlépe ze všech splnit přání svých bohů. Vydali se proto do dalekých krajin pro vzácné a často neznámé suroviny, zkoumali nové stavební materiály pro rozvoj svých měst, sháněli ty nejlepší architekty na celém širém světě, chytali se každé příležitosti získat peníze na financování své polis… Bohové též chtěli vědět, zda jsou občané dostatečně kulturně i vědomostně vzdělání, proto obyvatelé sepisovali ódy, ztvárňovali dávné bajky a zvali si vážené učence na pomoc. Při těžkém soupeření samozřejmě nechyběly ani všeobecně velmi populární olympijské hry, kde zástupci jednotlivých měst dokazovali svou atletickou všestrannost.

Během dvou týdnů se z původně neznámých osad stala plně rozvinutá města. Rozhodování bohů tak nebylo vůbec snadné! Nakonec se však shodli, že nejvíce se jim líbí město Thessaloniki, které tedy slavnostně označili jako nové centrum Řecka.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací