Letní tábor Výfuku 2016, Uhelná Příbram

Podívejte se na fotky

Pátý tábor Výfuku se konal od 31. července do 13. srpna ve volnočasovém středisku Slunečnice v Uhelné Příbrami nedaleko Chotěboře. Na táboře jsme se vrátili o dvacet tisíc let do minulosti a sváděli jsme nelítostný boj o šampón s kmenem čistovlasých pralidí.

Účastníci

Martin Bína, Dominik Blaha, Tereza Bouberlová, Lubor Čech, Petr Doubravský, Robert Gemrot, Miroslav Jarý, Vojtěch Ježek, Jiří Kohl, Adam Korbel, Adam Krška, Natálie Křivancová, Tomáš Kudrnáč, Lucie Kunčarová, Martin Kysela, Karolína Letochová, Jan Macek, Ondřej Macháč, Viktor Materna, Václav Pavlíček, Aneta Pouková, Jan Raja, Alexandra Rosenbergová, Patrik Rosenberg, Pavla Rudolfová, Filip Řeháček, Marco Souza de Joode, Radim Šafář, Filip Temiak, Vojtěch Vincíbr, Eva Vochozková, Andriy Volvach, Julie Weisová.

Organizátoři

Alžběta Andrýsková, Veronika Brumovská, Petr Doležal, Lukáš Fusek, Jaroslav Hofierka, Ondřej Knopp, Andrea Kolínská, Tomáš Kremel, Jakub Sláma, Kateřina Stodolová, Karolína Šromeková, Radka Štefaníková, Patrik Švančara, Ladislav Trnka, Tereza Uhlířová,

Ke stažení:

Obrázek k legendové pozvánce

Legenda

RRRrrrrok zase utekl, a tak jsme se opět sešli všichni pohromadě na již pátém táboře!!! V naší legendě jsme se přesunuli 35 tisíc let do minulosti, do doby kamenné. V době, kdy se odehrával náš příběh, nám bohužel zrovna zhasnul oheň. A co více, naše loviště zela prázdnotou. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než se znovu naučit oheň rozdělávat a také se přesunout do bohatších lovišť.

V naší nové domovině byla již hojnost jídla, lovili jsme mamuty, hrochmuty, chovali prasomuty a slepicomuty. Co jsme ovšem zprvu netušili, bylo, že v našem těsném sousedství žil jiný kmen. Kmen, který se od nás na první pohled jasně odlišoval. Všichni jeho členové měli krásné, hebké a čisté vlasy! Čistovlasí byli v porovnání s námi prostě příliš… Čistí. V našich myslích se rozhořela žárlivost. Chtěli jsme objevit tajemství jejich šampónu stůj, co stůj.

Následovala tedy naše strastiplná cesta za získáním šampónu. Zprvu jsme na to chtěli jít po dobrém. Naučili jsme se nový jazyk, dokonce jsme přijali výzvu čistovlasých k rituálnímu utkání v srnabalu, což nám umožnilo provést samotný obchod. Ó jak jsme byli zklamaní, když se obchod nevyvedl! Další krok již spočíval v našem nečestném pokusu v převleku svést někoho z kmene čistovlasých. Zase nic. Abychom chytili dech, pokusili jsme se recept vymyslet a šampón podle naší receptury vyrobit. Vskutku zoufalé a vlasy jsme měli akorát ještě špinavější. Poslední zoufalý nápad byl založen na unesení jejich šamana.

Nakonec jsme měli štěstí v neštěstí. Konečně se nám sice něco podařilo, šamana jsme unesli a s jeho pomocí jsme šampón namíchali, ale bylo ho málo. Vše tedy vyvrcholilo v závěrečném přímém střetu nás špinavovlasých proti čistovlasým. Touto závěrečnou velkolepou bitvou vyvrcholil náš tábor a po dvou týdnech strávených na Vysočině jsme se museli odebrat zpět do svých jeskyní po celé republice.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací