Letní tábor Výfuku 2019, Dobrá Voda

Podívejte se na fotky

Tábor Výfuku 2019 se uskutečnil od 4. 8. do 17. 8. 2019 na základně Dobrá Voda nedaleko Třebíče. Tentokrát jsme se jako alchymisté přenesli na dvůr Rudolfa II., kde jsme vyráběli elixír mládí, rozbíjeli atom, stvořili umělou ženu Sirael a nakonec i oživili a ovládli Golema.

Účastníci

Dominik Blaha, Anežka Čechová, Tadeáš Ďurčanský, Adam J. Jerhot, Martin Kysela, Lukáš Linhart, Richard Materna, Tomáš Patsch, Pavel Provazník, Patrik Rosenberg, Daniel Rýpar, Helena Rýparová, Jan Souchop, Kateřina Stefanová, Václav Verner.

Organizátoři

Alžběta Andrýsková, Lubor Čech, Martina Daňková, Simona Fišerová, Petra Fridrichová, Robert Gemrot, Miroslav Jarý, Patrik Kašpárek, Karolína Letochová, Viktor Materna, Kateřina Rosická, Daniel Slezák, Pavla Trembulaková, Eva Vochozková, Kateřina Volková,

Materiály

Legenda

Na již osmém letním táboře jsme se opět přenesli do minulosti, tentokrát do 16. století. Naše cesta započala na dvoře Rudolfa II, kam jsme jako žádaní alchymisté docestovali ze všech koutů České republiky. V průběhu prvních dní jsme museli dokázat, že jsme na náročnou práci připraveni. Naše schopnosti otestovalo školení o bezpečnosti, vaření elixíru mládí i nezbytné zařizování naší laboratoře. Museli jsme být neustále prověřováni a ukazovat, že právě naše skupina alchymistů je ta nejlepší, a to i po příjezdu magistra Kellyho.

Při nočním hledání kořene mandragory narážíme na Golema, kterého se nám ale poté nedaří oživit. Protože císař Rudolf zuří, Kelly místo Golema tvoří ženu Sirael. Nám se podaří omylem vytvořit slivovici i získat šém, i když zprvu nevíme, co to vlastně je.

Mezitím také úspěšně skládáme zkoušky na univerzitu, v průběhu celé naší cesty nás čekají přednášky, kolokvia i cvičení. Snažíme se například rozbít atom, musíme se tak jít podívat na profesionály, od kterých se to učíme. Naše studium vrcholí zkouškovým obdobím a experimenty – konečně děláme něčeho užitečného pro císaře.

Daří se nám odhalit spiknutí proti císaři, který následně odjíždí do Brandejsa. Pekař Matěj je uvězněn v mučírně a my mu pomáháme uniknout, neúspěšně. Namísto toho se tak snažíme vymyslet plán na sesazení Rudolfa. Ani ten ale nevyjde, protože se navzájem zradíme. Rádcové navíc bojují o Golema.

Toho se snažíme zkrotit rozumem, protože silou se nám to nepovedlo. Využíváme získaný šém a Golema oživujeme, následně ale musíme přijít na to, jak ho vlastně ovládat. Když se nám to povede, vyrážíme na pomoc pekaři Matějovi. Díky naší alchymistické práci jsme tak nakonec osvobodili pekaře a konečně můžeme začít znovu péct chleba.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací